1. TJ Chropyně /ženy/      9 b.    skóre 42:38

2. TJ Chropyně /dorky/     9 b.    skóre 45:35

3. TJ Sokol Vracov           6 b.    skóre 40:38

4. KNH MS Brno               0 b.    skóre 28:44

* Nejlepší útočnice: Tereza Gajdůšková  /Vracov/, Pavla Černá  /Chropyně ženy/, Tereza Kosatíková  /Chropyně dorky/

* Nejlepší střelkyně: Tereza Gajdůšková  /Vracov/, Pavla Černá  /Chropyně ženy/, Marie Polášková /Chropyně ženy/

* Nejlepší hráčka turnaje: Tereza Gajdůšková  /Vracov/

Vrcholné akce 2016

V letošním soutěžním ročníku se na vrcholné akce ČR probojovala 3 družstva: mladší žačky (MČR v Přešticích), starší žačky (MČR v Mostě) a mladší žáci (PČR ve Staré Vsi nad Ondřejnicí).

Mistrovství ČR  mladší žačky – TJ Chropyně 2. místo
MČR 2016 ml.žačky_Přeštice 259Horní řada zleva: vedoucí družstva Tomáš Buráň, Adéla Buráňová, Nicol Vyvialová, Eliška Novotná, Lucie Berkyová, Adéla Rašková, Kristýna Šrámková, trenér Hana Štrublíková

Dolní řada zleva: Nela Konrádová, Elen Přecechtělová, Huyen Nhi Tran, Michaela Novotná, Anna Měrková, asistent trenéra Jana Jurtíková

tabulka mcr mladsi

MČR 2016 ml.žačky_Přeštice 275

Eliška Novotná – nejlepší útočnice MČR, nejužitečnější hráčka družstva

Mistrovství ČR  starší žačky – TJ Chropyně 2. místo

MČR 2016_starší žačky_Most 533Horní řada zleva: vedoucí družstva Hana Pospíšilová, Sára Vaňharová, Barbora Ivanová, Marie Ferencová, Jana Omámiková, Jana Košťálová, Nikola Colová, trenérka Pavla Černá, asistent trenéra Jiří černý

Prostřední řada: Irena Košťálová, Michaela Krutilová, Lucie Balášová, Barbora Ďurkáčová, Adéla Koutová, Tereza Pospíšilová

Ležíci: Barbora Zdráhalová, Hana Nesvadbová

mcr starsi MČR 2016_starší žačky_Most 643Lucie Balášová – 3. nejlepší obránkyně MČR, nejužitečnější hráčka družstva

4. Svinov 12 1 1 10 75 : 157 3

Střelkyně: 1. Novotná Eliška 128, 2.  Buráňová Adéla 110, 9. Přecechtělová Elen  32, 11. Berkyová Lucie 24, 23. Šimová Karolína 5, 30. Tran Huyen Nhi 3, 34. Vyvialová Nicol 2, 34. Šrámková Kristýna 2, 40. Novotná Michaela 1

9. Rokytnice 16 2 0 14 102 : 232 4

Střelci: 5. Mokryš Stanislav 90, 12. Pavlík Michal 61, 24. Chrastina Ondřej 26, 29. Pluhař Ondřej 20, 32. Hradil Michal 19, 36. Langr Matěj 16,

5. Osek 16 0 0 16 166 : 340 0

Střelkyně: 4. Koutová Adéla 96, 5. Kosatíková Tereza 95, 6. Pospíšilová Tereza 91, 9. Colová Nikola 55, 19. Vaňharová Sára 21, 25. Ferencová Marie 8, 32. Balášová Lucie 2, 32. Buráňová Adéla  2, 32 Košťálová Jana 2, 35. Ďurkáčová Barbora 1, 35. Ivanová Barbora 1, 35. Omámiková Jana 1

Dorostenci

1. Studénka 16 12 1 3 335 : 276 25
2. Svinov 16 10 1 5 342 : 285 21
3. Stará Ves 16 9 2 5 324 : 268 20
4. Chropyně 16 4 0 12 243 : 363 8
5. Rokytnice 16 2 2 12 255 : 307 6

Střelci: 2. Spáčil Adam 111, 14. Podaný Milan 46, 15. Markovec Pavel 45, 21. Slaný Radek 24, 24. Horák Jan 14, 30. Kytlica Martin 3

6. Kokory 20 3 0 17 314 : 401 6

Střelci: 3. Ferenc Dalibor 144, 7. Zapletal Jan 83, 8. Lenhart Radek 78, 13. Bajza Matin 53, 15. Beran Vladimír 49, 26. Přikryl Jakub 28, 63. Grézl Tomáš 3

Vrcholné akce 2015

Vrcholné akce národní házené 2015

1. – 20. června se na našem házenkářském hřišti po roce opět konalo Mistrovství České republiky v národní házené, tentokrát v kategorii starších žáků.

Vše se začalo komplikovat ještě v týdnu před započetím Mistrovství, kdy si Adam Spáčil, náš nejproduktivnější střelec v Přeboru, zlomil prst pravé ruky a Saša Ramiš nakonec z „rodinných“ důvodů také nemohl nastoupit. K dispozici jsme tak měli jednoho brankáře, 2 kompletní obrany a 4 útočníky – což je na program Mistrovství – 5 utkání ve 3 dnech, zejména v útoku – málo. První den jsme bohužel nezískali ani bod. Po velice vyrovnaných utkáních jsme podlehli Plzni-Újezdu a Žatci. Jejich družstva nakonec skončila před námi. Po vyrovnaném poločase 6:6 jsme Plzni nedokázali v další půli nastřílet dost branek a utkání skončilo 13:9 pro soupeře ze západních Čech. Se Žatcem jsme začali lépe. Do poločasu jsme ale nabrali dvoubrankovou ztrátu 8:6. A to rozhodlo. Sice jsme ve druhé půli srovnali na 13:13, ale v posledních 5 minutách jsme zbrkle ztráceli míče a prohráli 15:13. První hrací den jsme tak vlastními chybami a častými ztrátami míčů ztratili šanci na první místo. Chyběla nám trocha toho pověstného štěstí. Druhý den jsme ale zahájili hon na placku. Dopoledne jsme porazili nejlepší obranu a brankáře Mistrovství z Dobrušky 10:2 po poločase 4:1 a odpoledne pražské Modřany 20:12 po poločase 10:3. V obou utkáních jsme se vyvarovali zbrklostí z pátku a ještě sledovali, zda máme šanci na stříbro, když by Dobruška porazila Žatec. To se bohužel nestalo. Neděli jsme měli zcela ve vlastních rukou. Chtěli jsme alespoň bronzovou medaili, to znamenalo jediné, porazit Brno. To se nakonec podařilo a po poločase 8:3 jsme toto utkání dotáhli do vítězného konce 16:9. V závěrečném hodnocení turnaje bylo výsledné pořadí takovéto: 1. TJ Plzeň-Újezd, 2. TJ Šroubárna Žatec, 3. TJ Chropyně, 4. Sokol Dobruška, 5. TJ Spartak Modřany a 6. 1.NH Brno. V individuálních hodnoceních jednotlivých hráčů získal Martin Kytlica 1. místo mezi obránci, David Slezák 2. místo mezi brankáři a Milan Podaný si vystřílel druhé místo v pořadí střelců. Celému týmu, který vlastně touto akcí zakončil svůj druhý „olympijský cyklus“ opět medailí, touto cestou děkujeme za vzornou reprezentaci. A snad ten další cyklus, nebo ještě dřív, než skončí, ozdobíme další medailí. Děkujeme také cestou všem, kteří se zapojili do podpory a realizace Mistrovství – ať to bylo cestou sponzorství – Město Chropyně, Kamax-Metal s.r.o., Svitap, Chropyňská strojírna, Řeznictví a Uzenářství Majtán, p. Vladimír Štrublík, ZUŠ Kroměříž, pobočka Chropyně a Základní škole Chropyně za umožnění ubytování týmů. Dále děkujeme celému kolektivu trenérů, funkcionářům a jejich rodinám, které se aktivně podíleli na organizaci akce. V neposlední řadě patří velký dík paní Slezákové a Langrové, které zajišťovaly zdravotnickou službu a také jsme vděčni za každého rodiče, sourozence či kamaráda, který naše hochy přišel povzbudit hlasitým projevem. Úspěch chlapců je také jejich úspěchem. Všichni účastníci byli s úrovní turnaje v Chropyni spokojeni i z hlediska podmínek pro ubytování, stravu i organizaci. A proto díky patří všem zainteresovaným. Našemu městu jsme ostudu neudělali.

str.žáci

Ve stejném termínu se vítězné družstvo severomoravské oblasti kategorie starších žaček vydalo na Mistrovství ČR v národní házené do Krčína, kde ve dnech 19.-21.6. reprezentovalo nejen Severní Moravu, ale především svůj oddíl TJ Chropyně. Hned v úvodním zápase se děvčata střetla s pozdějším mistrem ČR, družstvem Přeštic, vítězem Západočeské oblasti. V tomto zápase jsme utrpěli vysokou porážku 28:9 a těžce se hledalo úsilí do dalších bojů. Ve druhém zápase jsme se střetli s vítězem Severočeské oblasti, a to s Baníkem Moste. V prvním poločase byl zápas velmi vyrovnaný, avšak ve druhé půli nám odešla střelba a zápas jsme opět prohráli. Do druhého dne šla děvčata s odhodláním vyhrát oba zápasy. Dopoledne se utkala s domácím družstvem Krčína. Zápas byl opět velmi vyrovnaný, celý poločas jsme prohrávaly o dvě branky, což se děvčatům podařilo dorovnat a do druhé půle zápasu se šlo za stavu 9:9. Druhá půle zápasu byla však silně ovlivněna a nám nezbylo, než se smířit opět s porážkou. Odpolední zápas s Bakovem, vítězem Středočeské oblasti, nám alespoň na chvíli zvedl náladu. V tomto zápase jsme poprvé vyhráli. Třetí, poslední den, nás čekal zápas s vítězem Jihomoravské oblasti, Miroslaví. Bojovalo se již jen o místa v druhé půlce tabulky. Zápas holky zahájily velmi dobře, v jednu chvíli jsme vedli o 5 branek, poločas skončil v náš prospěch. V druhé půlce zápasu jsme trošku polevili, čehož využil soupeř a dotáhl skóre do vyrovnaného stavu. Poslední zápas však rozdílem jedné branky pro nás skončil nešťastně a prohra pro nás znamenala celkové 5. místo na Mistrovství ČR starších žaček. S odstupem času zklamání děvčat pominulo a je třeba říct, že být pátým družstvem v České republice není špatný výsledek, zvláště když jsme byli věkově nejmladším družstvem turnaje. Za rok budou naše šance větší (pokud si opět vybojujeme účast na Mistrovství ČR).

str. žačky

O týden později byly na programu Svazu národní házené Poháry mladších žaček a dorostenek, kde se probojovali i naši účastníci reprezentující město Chropyně. Mladší žačky se v uplynulé herní sezóně 2014/2015 umístily na krásném druhém místě v severomoravském oblastním přeboru, když z 16 utkání se jim podařilo třináctkrát zvítězit, jednou remizovat a pouze dvakrát prohrát. Tímto výsledkem si naše hráčky zajistily postup na druhou nejvyšší vrcholnou akci mládeže – Pohár České republiky. Ten se letos konal ve východočeské Dobrušce. Zde se naše děvčata utkala se soupeři z Přeštic, Mostu, Modřan, Ostopovic a domácí Dobrušky. Chropyňské hráčky se zde musely poprat nejen s těmito soupeři, ale i s hracím povrchem (umělou trávou), na kterou nebyly zvyklé, protože v naší oblasti se na tomto typu povrchu nehraje. Po velice vyrovnaných soubojích obsadilo naše družstvo páté místo. Výsledky utkání byly následující: Přeštice – Chropyně 13:11 (4:5), Most – Chropyně 8:16 (2:9), Chropyně – Dobruška 14:16 (8:7), Chropyně – Modřany 10:7 (6:2) a Chropyně – Ostopovice 6:14 (2:5). Utkání se soupeři z Přeštic a z Dobrušky se rozhodovala v posledních minutách a byla tím pro diváky velice atraktivní. Štěstí se však bohužel přiklonilo na stranu soupeře. Cenný kov se nám tedy z akce dovést nepovedlo, ale můžeme se pochlubit vyhodnocením nejlepších hráček, kdy byla ohodnocena i naše děvčata. Adéla Buráňová se stala třetí nejlepší útočnicí, Nela Konrádová druhou nejlepší brankařkou a Lucie Berkyová byla vyhodnocená jako nejlepší obránkyně Poháru České republiky. Naše hráčky dále získaly cenné zkušenosti, které mohou zúročit v dalším soutěžním ročníku, kdy se budeme opět snažit o co nejlepší výsledky a postup na nejvyšší akci mládeže v této věkové kategorii. Tímto bych chtěla poděkovat všem hráčkám nejen za bojovnost a nasazení na této vrcholné akci, ale také za jejich celoroční přístup k tréninkům a utkáním. Dále bych chtěla poděkovat všem rodičům za podporu dětí, která je také velice důležitá. V neposlední řadě je potřeba poděkovat všem sponzorům, bez jejichž podpory by nebylo možné se vrcholných akcí ani oblastních utkání účastnit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ještě před koncem herní sezóny bylo jasné, že se chropyňské dorostenky probojovaly na vrcholnou akci mládeže, Pohár ČR konaný v Příchovicích u Plzně. To nás jako hráčky a trenéry velice potěšilo, ale naopak to zamotalo hlavu funkcionářům, protože vypravit 60 lidí během dvou týdnů po celé republice není zrovna nejlevnější záležitost. Naštěstí se vše podařilo zorganizovat, takže i plná sestava dorostenek se mohla vydat na sportovní „výlet“, který byl odměnou po celoročním snažení, ale i velkým závazkem. Po prvním hracím dni jsme získaly 2 body, kdy jsme po dramatickém konci porazily domácí Příchovice 15:14 (8:8), další body už jsme ten den nevybojovaly a podlehly soupeři z Přeštic 10:14 (5:8). V dalším herním dnu jsme opět podlehly a to nejtěsnějším možným výsledkem, týmu z Ostravy-Svinova 12:13 (4:6). Po této sadě porážek na naše hráčky padl trochu splín, který se rozplynul v dalších utkáních, kdy jsme soupeře porazily a vylepšily si tak náladu bronzovou medailí – Chropyně x Chomutov 16:10 (8:4) a Chropyně x Praha-Modřany 19:9 (9:2). Tato akce měla vyrovnané soupeře, přičemž i ten poslední mohl potrápit tým umístěný na přední příčce. O to víc si ceníme krásného třetího místa z Poháru ČR 2015 dorostenek. Jednotlivě oceněnou hráčkou turnaje byla 3. nejlepší brankařka Tereza Žigmundová. Děkujeme všem hráčkám za skvělou atmosféru na hřišti i mimo něj, rodičům, kteří podporují děvčata v tomto českém sportu a všem, kteří nám umožnili odehrát letošní ročník soutěže včetně Poháru ČR dorostenek 2015.

dorostenky

V letošní herní sezóně 2014/15 se našim mládežníkům podařilo získat dvě třetí a dvě pátá místa z vrcholných akcí v rámci Svazu národní házené, což je, co se týče počtu družstev účastnících se těchto akcí, nejúspěšnější rok od počátků tohoto sportu v Chropyni. Ke všem těmto úspěchům se podařilo ženám TJ Chropyně obhájit prvenství v Oblastním přeboru SMO a rozhodly se tak postoupit do 2. Ligy žen skupiny B.