MENU

Podzimní výsledek doufáme na jaře s mladšími žáky překonáme.

Do podzimní soutěže jsme bohužel vstupovali s mnoha otazníky. Jak se nám podaří vypořádat s odchody téměř celého útoku do vyšší kategorie, odchodu brankáře a covidkovými ukončeními
sportování? Dohrajeme vůbec podzimní soutěže? S jakými omezeními? Jak budeme muset
organizovat tréninky?
Vzhledem k tomu, že jsem jarní soutěže nehráli, neměli jsme ani přehled o tom, kdo ze soupeřů bude
hrát v jakých sestavách, jaké jejich týmy potkaly změny věkových kategorií, atp. Od prvních zápasů
jsme tak postupně zjišťovali, jak to půjde. Na úvod jsme v osmičlenné sestavě vyhráli s Rokytnicí
(nováček soutěže) vyhráli 4:25 (poločas 1:10). Střelecky se dařilo „tradičně“ Kubovi Valouchovi, ve
druhé půlce se přidal Ondra Kočvara. Doplňoval je Pepa Blažek, kterého jsme poslali z obrany do
útoku. K druhému utkání jsme nastoupili doma proti Nelešovicím. Ty jsme překonali poměrem 27:2
(10:1). Sestava již byla kompletní a překvapivě se podařilo prosadit střelecky (téměř) všem v útoku.
Věděli jsme, že ti těžší soupeři nás teprve čekají. Při třetím utkání jsme konečně narazili na silnějšího
soupeře ze Studénky. Bohužel skutečně narazili. Po poločase 13:5 jsme nakonec prohráli 23:13. Jak
ukázal druhý poločas, je to pro nás vyrovnaný soupeř. Potřebujeme se však vyvarovat opakování se
základních chyb. A tak jak na začátku podzimu neměl tým velké ambice, po tomto utkání jsme věděli,
že je mít můžeme. K původně předposlednímu utkání jsme zajížděli do Kokor, kde jsme díky
podcenění soustředění se bohužel prohráli také. Po dramatickém poločase jako na houpačce 7:5,
s konečným skóre 16:12. Poslední utkání se Svinovem jsme už kvůli COVIDovým opatřením
neodehráli. Na jaře tak budeme mít ve vlastních rukách to, zda družstvo uhraje případný postupový
výsledek na PČR. Na což po podzimních utkání zjevně má. Na přípravu máme celou zimu a doufáme,
že se nám to povede. Nyní jen doufáme na brzké obnovení možnosti trénovat.
Děkujeme za podporu a těšíme na Vás brzy na hřištích! Házené zdar, té národní zvlášť!